שאלות נפוצות GROHE Sense

אזעקת הצפה

איך GROHE SENSE מזהה הצפה?

ל- GROHE Sense יש שני פינים מצופים זהב בחלק התחתון. כאשר המים מציפים ומחברים בין שני הפינים, קצר חשמלי יוצר אזעקה המועברת מיד לאפליקציה.

מה קורה אם GROHE SENSE מזהה הצפה?

אזעקה נשלחת אליך ולאנשי קשר החירום שלך באמצעות הודעה ודוא"ל-בהתאם להגדרות ההודעות שלך. המכשיר גם יתחיל להבהב בצבע אדום ולצפצף. אם אתה משתמש ב-GROHE Sense, האותות האקוסטיים והאופטיים יפסיקו אחרי שעה ויתחילו להבהב ולצפצף שוב אחרי 23 שעות (כל יום עד שהסוללות מתרוקנות). האזעקה של Sense+ לא נעצרת בין לבין. כדי להפסיק את אזעקת ההתקן, יבש את פיני המגע המתכתיים שבתחתית המכשיר בעזרת סמרטוט יבש.

כאשר ה-GROHE SENSE שלי מזהה הצפה, אזעקת הצפצוף לא מתחילה

במקרים מסוימים זה עלול לקחת זמן עד שיתחיל צליל האזעקה. באופן עצמאי, הודעה תישלח לאפליקציה של GROHE ONDUS, כך שתקבל אזהרה מהר ככל האפשר.

חיישן לטמפרטורה ולחות

באיזו תדירות GROHE SENSE מודד את הטמפרטורה והלחות בחדר?

הטמפרטורה והלחות נמדדים כל הזמן, המכשיר חש כל 60 דקות. מדי יום מאוחסן מידע הלחות והטמפרטורה בענן GROHE ONDUS.

אם אתה רוצה להיות יותר בשליטה, לך על GROHE Sense+. עם GROHE Sense+ יש לך גם את האפשרות לקבל את רמות הטמפרטורה והלחות הנוכחיות בלחיצה על הלחצן "Trigger Update" באפליקציה.

מה ההבדל בין GROHE SENSE ו-GROHE SENSE+?

שני המוצרים מודדים טמפרטורה ולחות כל הזמן. GROHE Sense שולח את מידע הלחות והטמפרטורה פעם ביום לענן. עם GROHE Sense+ יש לך גם את האפשרות לקבל את רמות הטמפרטורה והלחות הנוכחיות בלחיצה על הלחצן "Trigger Update" באפליקציה.

האם GROHE SENSE מודדת לחות אוויר מוחלטת או יחסית?

GROhe Sense מודדת לחות אוויר יחסית. לחות יחסית תלויה בטמפרטורה. רמת לחות של 100% פירושה שהאוויר רווי לחלוטין במים בטמפרטורה זו.

התקנה

היכן להתקין את SENSE GROHE?

התקן את GROHE Sense בתוך הבית שלך בכל מקום בו קיים סיכון לשיטפון, או במקום בו אתה מעוניין בבקרת לחות.

 • התקן GROHE Sense במרתף שלך, מכיוון שהסיכוי לפגיעה ממים היא גבוהה.
 • התקן מתחת לכיורים, כי לעתים קרובות אנשים מזהים דליפות כאן מאוחר מדי
 • קרוב למכונת הכביסה שלך, כדי להיות בטוחים ששום דבר לא קורה
 • בעליות הגג שבהן יש לך חלונות שלעיתים קרובות אתה משאיר פתוח לאוורור, כדי לגלות מספיק מהר כדי שגשם לא יציף את הפנים

כיצד להתקין את SENSE GROHE?

ראשית הורד את האפליקציה מה-Appstore של אפל, או בחנות Play Google, הרשם והגדר את הבית והחדרים אם לא עשית זאת עדיין. הוסף את GROHE Sense לחדר הנבחר שלך על ידי לחיצה על סימן + או על ידי הוספתו דרך הקטלוג. תן שם והגדר את החדר, הכנס את 3 סוללות AAA (כלול באריזה) וחבר את ה- WLAN על ידי בחירת GROHE Sense SSID והקלד את הסיסמה שתמצא בצד האחורי של המוצר. אם כבר התקנת את המוצר וקשה לך לראות את הסיסמה, תשתמש בבקשה בסלולר שלך כדי לצלם תמונה עם פנס.

אז הנח את GROHE Sense על משטח ישר (לא מתכתי/לא מוליך) כשהפינים נוגעים במשטח.

מה אני יכול לעשות אם ה-GROHE SENSE שלי גדול מדי כדי להניח במיקום שאני רוצה לנטר?

נסה את ערכת ההרחבה במספר מק"ט 22506LN0 בעלת כבל מאריך באורך של 1.2 מ'. הרכב את לוחית הבסיס של ערכת ההרחבה עם שני הברגים שעל הקיר. הנח את החיישן המרוחק על משטח שטוח (לא מתכתי/לא מוליך) כששני הפינים נוגעים בפני המשטח.

ניתן גם להתקין את GROHE Sense+ אם אתה מעוניין גם בהרחבה וגם במוצר מופעל חשמל מהרשת.

מה אם חיבור ה-WLAN שלי אינו יציב מספיק, או שאין באפשרותי לזהות את חיבור ה-WLAN הדרוש כדי להתחבר ל-GROHE SENSE?

כמה פתרונות עשויים להיות אפשריים:

 • ניתן תמיד להתקין מגביר טווח נוסף המגביר את אות ה-WLAN קרוב יותר למוצר.
 • אם יש לך חיבור UTP זמין, התקן נקודת גישה, או מגביר טווח (בדרך כלל ניתן לבחור בין שני מצבי הפעלה אלה) ישירות בחיבור UTP.
 • האפשרות האחרונה יכולה להיות כדי להשתמש במוצרי כבלי חשמל רשת. כאן אתה מתקין מחבר כבל חשמל אחד ליד הנתב ואחד ליד המוצר. בחר עבור מוצר כבל מתח בעל פונקציונליות WLAN, או שתזדקק לנקודת גישה/מגביר טווח נוסף.

מה ניתן לעשות אם אין באפשרותי ליצור חיבור לרשת האלחוטית הפרטית שלי?

שלב 1: בדוק אם יש לך כיסוי רשת אלחוטית מספקת

ייתכן שקיימת בעיה בכיסוי הרשת האלחוטית. ראה להלן מספר גורמים ופתרונות פוטנציאליים. אפליקציה לבדיקת הרשת האלחוטית עשויה להיות דרך שימושית לזיהוי בעיות כלשהן. אנו ממליצים על "WiFi analyzer" (שם האפליקציה זהה עבור אנדרואיד ו- iOS).

בעיה פוטנציאלית: המכשיר רחוק מדי מהנתב
.מבחן: בדוק את הביצועים של הרשת האלחוטית שלך בזמן שאתה מתרחק מהנתב שלך.

פתרון: כדי לפתור בעיה זו, באפשרותך להתקין מגביר טווח, או נתב חדש המציע ביצועים משופרים.
.בעיה פוטנציאלית: חסימות כמו קירות עבים מחלישים את אות הרשת האלחוטית
מבחן: בדוק את הביצועים של הרשת האלחוטית שלך בצד אחד של הקיר והשווה אותה לביצועים בצד השני של הקיר.

פתרון: באפשרותך להשתמש במתאמי קו מתח, המעבירים את האות של הרשת האלחוטית לאורך חיווט החשמל הקיים של המבנה .
בעיה פוטנציאלית: רשתות אלחוטיות מרובות חופפות באזור אחד. כל נתב בוחר באופן אוטומטי ערוץ ומשתמש בו. הערוצים ממוספרים מ-1 עד 11. באזורים מאוכלסים בצפיפות, רשתות המשתמשות באותו ערוץ עשויות לחפוף.

מבחן: האפליקציה תראה לך באילו ערוצים משתמשים הכי הרבה .
פתרון: שנה באופן ידני את הערוץ שבו משתמש הנתב שלך. בחר ערוץ שאינו בשימוש כבד מדי. כדי לבצע שינוי זה, קרא את המדריך של הנתב.

בעיה פוטנציאלית: ישנם מכשירים רבים מדי המשתמשים באותה הרשת האלחוטית. פעולה זו יכולה להאט את ביצועי הרשת האלחוטית — במיוחד אם משתמשים מורידים, או מזרימים סרטוני וידאו ללא הרף .מבחן: האפליקציה מראה לך כמה מהר הרשת האלחוטית שלך .
פתרון: התקן נתב עם קיבולת גבוהה יותר, או השתמש בנתב רשת אלחוטי עם רשתות mesh.

שלב 2: אם כיסוי הרשת האלחוטית שלך מספיקה, ייתכן שיש בעיה עם הנתב שלך. כדי לגלות אם זהו המקרה, אנא בצע את הפעולות הבאות: 

האם אתה משתמש ברשת אלחוטית עם תדר של ? 2.4GHz
על מנת שתוכל לשלב את מכשיר ה-Sense ברשת האלחוטית שלך, הרשת צריכה להשתמש בתדר של 2.4 GHz. המכשיר לא יעבוד בתדר של 5.0 GHz. באפשרותך להציג ולשנות את התדירות בהגדרות הנתב.

האם הרשת האלחוטית הפרטית שלך מאובטחת עם WPA/WPA2?
Sense GROHEלא עובד עם רשתות אלחוטיות פתוחות. היא דורשת רשת אלחוטית המאובטחת באמצעות WPA או WPA2. לכן, הרשת האלחוטית הפרטית שלך צריכה להיות מוגנת באמצעות סיסמה בעלת לפחות שמונה תווים.

האם סינון MAC מופעל?
סינון MAC הוא שיטה להגנה על רשתות אלחוטיות. אם הוא מופעל, נתב הרשת האלחוטית ייתן אישור רק להתקנים ידועים/רשומים. סינון MAC אינו מופעל בדרך כלל כברירת מחדל. בדרך כלל זה צריך להיות מוגדר באופן ידני. אם הפעלת סינון MAC, אנא השבת אותה, או הוסף את כתובת ה-MAC של GROHE Sense לרשימת הנתב שלך. כדי לברר את כתובת ה- MAC של Sense GROHE שלך, הורד את האפליקציה לבדיקת הרשת האלחוטית והפעל את מצב השילוב של המכשיר (LED מהבהב כחול) על-ידי הכנסת הסוללות. לאחר מכן חבר את המכשיר לטלפון החכם. האפליקציה תציג את כתובת ה- MAC של המכשיר שלך.

האם היציאות 433 (HTTPS) ו- 80 (HTTP) פתוחות?
יציאות הן מחברי הרשת. הם מאפשרים לרשת האלחוטית שלך לתקשר וגם להקל על שירותים אחרים. יציאות 433 ו-80 צריכות להיות פתוחות כדי ליצור חיבור בין GROHE Sense לרשת האלחוטית שלך. ברוב המקרים, יציאות אלה פתוחות כברירת מחדל. אם זה לא המקרה, אנא קרא את המדריך של הנתב.

האם DHCP מופעל בנתב שלך?
DHCP הוא פרוטוקול תקשורת לתקשורת בין התקנים לבין הרשת האלחוטית. זה צריך להיות מופעל על מנת להשתמש ב-GROHE Sense. DHCP מופעל בדרך כלל כברירת מחדל בנתבים. בקר בדף האינטרנט הבא לקבלת הסבר כיצד לברר אם DHCP מופעל וכיצד להפעיל אותו: http://www.wikihow.com/Configure-a-Router-to-Use-DHCP

האם הנתב תומך ב- IPv4?
ה- IPV (גרסת פרוטוקול האינטרנט) הוא הדרך שבה הנתב שלך מתקשר עם המכשירים המחוברים אליו. ישנן גרסאות שונות: IPv4 ו-IPv6. התקן ה- GROHE Sense מתקשר באמצעות IPv4, ולכן נתב הרשת האלחוטית גם צריך לתמוך ב- IPv4. ברוב המקרים, נתבים תומכים הן ב- IPv4 והן ב- IPv6. באפשרותך לבדוק ולשנות זאת בהגדרות הנתב. דף אינטרנט זה מסביר את התהליך: http://testingfreak.com/change-enabledisable-ipv4-ipv6-computer-windows/

חומרה

כמה גדול הוא GROHE SENSE?

GROHES Sense הוא חיישן מים בקוטר Ø 84 מ"מ וגובה של 35 מ"מ.

ל-GROHE Sense + יש את אותם ממדים GROHE Sense ומשתמש באותה ערכת הארכה ויש לו כבל מתח נוסף של 0.6 מטרים

. GROHE Sense מוגן מפני ריסוס והתזה של מים (IPX3). במקרה של הצפה, אנא יבש אותו מיד. אם אתה צריך לנקות את המכשיר, אנא השתמש בסמרטוט יבש. אין להשתמש בדטרגנטים כלשהם.

Is GROHE Sense waterproof?

GROHE Sense is protected against spraying and splashing water (IPX3). In the case of a flooding, please dry it immediately. If you have to clean the device, please use a lint-free rag. DO not use any detergents.

מה לעשות במידה והסוללות אוזלות?

או שאתה מחליף את 3 סוללות AAA, או במקרה שאתה צריך מידע קבוע, אנא תרכשו את GROHE Sense+ אשר מחובר לאספקת החשמל המרכזית ולכן לא צריך סוללות.

שאלות שנשאלו בתדירות גבוהה GUARD STRONG GROHE SENSE

שבירת צינור וגילוי דליפה

מה קורה כאשר ל-GROHE SENSE GUARD אין חשמל?

כדי להגן עליך עדיין יש לך מי שתיה נקיים, השסתום נשאר פתוח בזמן הפסקת חשמל. תוכל גם לראות באפליקציה שהמערכת אינה מחוברת. כמובן, המערכת מופעלת מחדש כאשר החשמל חוזר.

מה קורה כאשר ל-GROHE SENSE GUARD אין קישוריות WIFI יותר?

GROHE Sense Guard ממשיך לעבוד. במקרה של פריצת צינור, הוא עדיין יגלה את המים ויסגור אותם. הנתונים יעודכנו ברגע שהקישוריות חוזרת משום שקיים זיכרון מאגר של עד 30 יום, בהתאם להתנהגות הצריכה שלך. נורית הקישוריות (LED) תהבהב באדום במקרה זה.

מדידת לחץ, טמפרטורה וזרימת המים

מתי אני אקבל אזהרות על הלחץ מים, טמפרטורה וזרימה?

באפליקציה, יש לך את האפשרות להגדיר סף עליון ותחתון (למעט זרימת מים ששם רק סף עליון אפשרי). אם GROHE Sense Guard מזהה חריגה למטה או למעלה של רמות הסף, תקבל אזהרה. אז תוכל לכוונן את הספים אם תקבל לעתים קרובות מדי אזהרות ש— לאחר הערכת המצב — ייראו כבלתי בעייתיים מהצד שלך.

חומרה

What connections are supported?

GROHE Sense Guard comes with a 1” male connection and ¾” male adapters. The diameters were chosen based on the most common connections in the European market. In case you need a smaller connection, it is always possible to find at your sanitary accessories distributor a suitable connection. In case you have pipes with a bigger diameter, it is recommended first to talk with the installer if it is ok to install GROHE Sense Guard in your house so that it does not impact the water flow you need in your situation. GROHE Sense Guard is a product made for one family household with an estimated max. consumption of 85 l/min.

כמה ארוך כבל המתח?

70 סנטימטרים אתה תמיד יכול לקנות כבל מאריך בחנויות אביזרים אלקטרוניים (באינטרנט). חפש כבלים לבנים בהספק נמוך 12 VDC עם חיבור זכר ונקבה F 5.5 x 2.1 מ"מ/M 2.1 מ"מ.

מה כלול באריזה?

בקופסא, תוכלו למצוא 1 בקר המים עם שני חיבורי פליז 3/4", תקע חשמל עם כבל ומידע המוצר הטכני הדרוש להתקנה.

אנו ממליצים להתקין GROHE Sense Guard על סט התקנה לקיר 22501000. ערכת הרכבה על הקיר מבטיחה התקנה קלה. כמו כן, אנו ממליצים להתקין לפני ואחרי GROHE Sense Guard שסתום עצירה, כך שאתה צופה תחזוקה קלה ומהירה יותר במקרה זה נחוץ.

התקנה

כיצד מותקן GROHE SENSE GUARD?

GROHE ממליץ על מתקין מוסמך להתקין את המוצר כפי שאתה קרוב מד המים והתקנה לא נכונה עלולה להשפיע על אספקת המים עבור הבית המלא. בכל עת, עיין במידע המוצר הטכני (TPI) המסופק עם המוצר או הגרסה המורחבת באינטרנט. ניתן גם לצפות בסרט ההתקנה שלנו שיצרנו באתר האינטרנט שלנו או ב- YouTube.

ראשית, הורד את האפליקציה מ- Apple Appstore או מחנות Google Play. הירשמו בעצמכם והגדירו את הבית והחדרים שלכם אם לא עשיתם זאת כבר. הוסף את GROHE Sense Guard לחדר הנבחר שלך על ידי לחיצה על סימן + או על ידי הוספתו דרך הקטלוג. תנו שם והגדירו את החדר, הכניסו את GROHE Sense Guard חברו את ה- WLAN על ידי בחירת GROHE Sense SSID והקלידו את הסיסמה שתמצא בצד האחורי של המוצר. אם כבר התקנתם את המוצר וקשה לראות את הסיסמה, השתמשו בבקשה בסלולר שלכם כדי לצלם תמונה עם פנס.

How can you connect GROHE Sense Guard with the GROHE ONDUS App?

First, download the app from the Apple Appstore or the Google Play Store. Register yourself and set up your house and rooms if you did not do already. Add GROHE Sense Guard to the room of your choice by clicking the + symbol or by adding it via the catalogue. Give a name and define the room name, plug GROHE Sense Guard and connect the WLAN by selecting the GROHE Sense Guard SSID and typing in the password you find on the backside of the product. If you already installed the product and it is hard to see the password, please use your mobile device to take a picture with flashlight.

מה אם חיבור ה-WLAN שלכם אינו יציב מספיק או שאין באפשרותך לזהות את חיבור ה-WLAN הדרוש כדי להתחבר ל-GROHE SENSE GUARD?

כמה פתרונות עשויים להיות אפשריים:

 • אתה תמיד יכול להתקין מגביר טווח נוסף המגביר את אות ה-WLAN קרוב יותר למוצר.
 • האפשרות האחרונה יכולה להיות כדי להשתמש במוצרי כבלי חשמל רשת. כאן אתה מתקין מחבר כבל חשמל אחד ליד הנתב ואחד ליד המוצר. בחר עבור מוצר כבל מתח בעל פונקציונליות WLAN, או שאתה זקוק לנקודת גישה/מגביר טווח נוסף.

אבטחה

מה אם האקר סוגר את אספקת המים שלי?

GROHE does its utmost to guarantee a safe and secure use or our products. For this, we use the latest security measures to prevent unintended use of our devices or to prevent a data breach and protect privacy. GROHE also will make available firmware updates when necessary and will distribute those via the app. In case hackers would break into the system, you are guaranteed to have water at any time by pulling the power plug. You can then also perform an update later when a firmware update becomes available.

שאלות נפוצות GROHE ONDUS APP

תאימות

איזה סוג של מכשירים ניידים ומערכות הפעלה נתמכים על ידי אפליקציית GROHE ONDUS?

עבור התקנים ניידים של אפל מגירסה iOS 9.0 ומעלה ומכשירים ניידים אנדרואיד עם אנדרואיד 4.3. ומעלה נתמכים.

דרישות משותפות במכשיר:

 • צפיפות פיקסלים מינימלית 160 dpi
 • רזולוציה לפחות של 320x470 פיקסל

איזה עוד מכשירי בית חכם ניתנים להיות קשורים ל-GROHE APP?

בהשקה, אין מוצרים אחרים שניתן לחבר אליהם. GROHE מתכננת שיתוף פעולה בעתיד הקרוב — מבוססת תמיד על תקני תקשורת WLAN ו-Bluetooth סטנדרטיים, ולכן החיבורים יתבססו על פרוטוקולים אלה.

אילו פרוטוקולים של חיבוריות משתמשים במוצרי GROHE לייצור ענן GROHE?

מוצרי GROHE משתמשים בפרוטוקול WLAN כדי להתחבר לנתב הבית. הנתב הביתי צריך לתמוך ב- HTTPS, 2.4 GHz ו- IEEE 802.11b/g/n. יציאה 80 צריכה להיות פתוחה, ניתן להשתמש רק בערוצים האלחוטיים 1 - 11.

אני לא יכול למצוא את האפליקציה GROHE ONDUS בחנות APP או בחנות GOOGLE PLAY.

כרגע GROHE Sense ו- GROHE Sense Guard נמכרים רק באירופה ובמזרח התיכון. לא ניתן להוריד את האפליקציה במדינות אחרות.

הודעות ושגיאות

Do I only receive notifications when connected to my local WLAN?

הודעות ושגיאות לא, אתה רק צריך חיבור אינטרנט מתפקד כדי לקבל הודעות דחיפה לטלפון החכם שלך. זו יכולה להיות רשת סלולרית או כל WIFI אחר. GROHE ONDUS יכול גם להודיע לך או אנשי קשר אחרים באמצעות דואר אלקטרוני במקרה חירום.

כיצד אוכל לוודא שאקבל הודעות ואזהרות במסך הטלפונים החכמים שלי?

אנא בדוק את הגדרות הטלפון החכם שלך, ש- GROHE ONDUS מתיר לשלוח לך הודעות למסך הנעילה שלך.

האפליקציה שלי לא עובדת יותר. מה אני יכול לעשות?

 • בדוק את חיבור האינטרנט שלך ואולי התחבר מחדש לרשת הסלולרית או ל- WLAN
 • הפעל מחדש את האפליקציה
 • ודא שאתה מפעיל את הגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה. בדוק את Apple App Store או חנות Google Play לקבלת העדכונים האחרונים
 • אם פעולה זו אינה פועלת, אנא פנה לתמיכה GROHE

אני מקבל הודעת שגיאה כאשר אני מבצע את קישור ההפעלה בתיבת הדואר שלי.

קישור ההפעלה תקף רק למשך 24 שעות. לאחר תום פרק זמן זה, באפשרותך להפעיל קישור הפעלה חדש. לשם כך, עליך לנסות להיכנס באמצעות אישורי החשבון שבחרת ביישום GROHE ONDUS.

אבטחה ופרטיות

איזה סוג של נתונים מאוחסנים?

GROHE ONDUS מאחסן רק נתונים הדרושים כדי להבטיח את הפונקציונליות המלאה של המכשירים שלך. לקבלת מידע נוסף, אנא בדוק את הצהרת הפרטיות באפליקציה.

מידע נוסף

לא מצאת תשובה לשאלתך בדף זה? אל תהסס לפנות אלינו ישירות במקרה של שאלות נוספות

צור קשר עם GROHE