כיצד תגינו על ביתכם מפני נזילות ונזקי מים

להיות בעל נכס זה דבר נפלא, אבל גם מאוד מאתגר. לכן לעתים קשה להשיג את השקט הנפשי בידיעה שהבית שלכם בטוח ומתוחזק היטב. נזקי מים כתוצאה מדליפות בבית הם בעיה שתשפיע על 54% מבעלי הנכסים בנקודת זמן כלשהי. שלא לדבר על כך שהעלויות הטיפוסיות של תיקון נזקי המים יכולות להגיע לאלפי שקלים.

בין אם אתם שוהים מחוץ לבית במשך פרקי זמן ארוכים, בבעלותכם נכס שני בו אתם משתמשים לחופשות או להשכרה, או אפילו אם אתם מעוניינים בשקט נפשי רב יותר בביתכם שלכם, הנה המדריך שלנו להגנה על הבית מפני הסיוט היקר של דליפות ונזקי מים.

נתקו את אספקת המים. מנעו את סכנת נזקי המים מראש. לפני שאתם עוזבים את הבית לכל פרק זמן שהו – לחופשה או לסופ"ש – כדאי לנתק את אספקת המים באמצעות הברז הראשי. הברז הראשי לרוב ממוקם מתחת לכיור, בחדר האמבט או במידה ויש לכם מד מים פנימי, אז הברז ימוקם בצינור המחבר..

השאר סט מפתחות אצל השכן. השאירו מפתחות אצל השכן. אם אכן תתרחש דליפת מים בזמן שאתם אינכם נמצאים, תצטרכו להגיב מהר כדי למנוע השפעות משמעותיות של נזקי מים. אם לשכן תהיה גישה לבית לצורך ניתוק אספקת המים עבורכם, הדבר יגביל משמעותית את היקף הנזק שנגרם..

אל תפעילו מכשירים שצורכים מים כשאינכם בבית. בחיים העמוסים שלנו יכול להיות מפתה להפעיל את המדיח או את מכונת הכביסה לפני שאנחנו יוצאים לדרך. אך הגבלת השימוש במכשירים אלו לזמנים שבהם אתם נמצאים בבית תאפשר לכם לזהות ולהתמודד עם נזילות באופן מיידי..

שקלו להשקיע במערכת הגנה מפני נזילות. כדי שיהיה לכם ביטחון מלא, לא חשוב כמה אתם רחוקים מהבית, מערכת חכמה להגנת נזילות תהווה נכס חשוב עבור הבית שלכם. מערכות כמו GROHE Sense ו-GROHE Sense Guard יכולות לזהות נזילות בצנרת בשלב מוקדם הרבה יותר ממה שנראה לעין, לשלוח לכם התרעה כדי שתדעו על כך בכל מקום שבו תהיו בעולם, ואפילו לנתק את אספקת המים מרחוק כדי למנוע דליפות ונזקי מים מראש..

למדו עוד על מערכת הגנת הנזילות GROHE Sense