כיצד להגן על הבית שלכם מפני דליפות ונזקי מים?

להיות בעל בית מכיל הנאות רבות, אבל גם אתגרים רבים, כך ששקט נפשי מכך שהבית שלך מוגן ומתוחזק היטב יכול להיות שיהיה קשה למצוא. נזקי מים מדליפות בבית מהווים בעיה המשפיעה על 54% מבעלי הבתים בזמן כלשהו והחשבון הטיפוסי לנזקי מים יכול לטפס עד לאלפים.

בין אם אתה לא נמצא בבית תקופות ארוכות, אולי בבעלותך נכס שני בו אתה משתמש לחופשות, או מיועד להשכרה, או אפילו אם אתה מחפש יותר שקט נפשי בביתך, להלן המדריך שלנו להגנה על ביתך מפני הסיוט היקר של דליפות מים ונזקי מים.

הפסק את המים שלך. עצור את הסכנה של נזקי מים לפני שהיא מתחילה. לפני שאתה יוצא מהבית לכל פרק זמן — חופשה או סוף שבוע למשל — זה נבון לסגור את אספקת המים דרך ברז העצירה/שסתום העצירה. שסתום העצירה ממוקם לעתים קרובות מתחת לכיור, בחדר האמבטיה, או אם יש לך מד מים פנימי, אז הוא יהיה על הצינור המחובר.

השאר סט מפתחות אצל השכן. אם אתה חווה דליפת מים כשאתה לא נמצא, עליך לנקוט פעולה מהירה כדי למנוע מנזקי המים להשתלט. כשיש שכן עם גישה לבית כדי להפסיק את המים עבורך הדבר יגביל מאוד את נזקי המים שיתרחשו.

אין להפעיל מכשירים צורכי מים כשאתה לא בבית. בחיים העמוסים שלנו אפשר להתפתות ללחוץ על הפעל במדיח, או מכונת הכביסה כשאתה מסתער החוצה, אבל הגבלת השימוש במכשירים אלה לכשאתה בבית פירושו שאתה יכול לזהות ולהתמודד עם כל הדליפות מידית.

תשקול להשקיע במערכת בטיחות מים. לקבלת ביטחון מוחלט, לא משנה כמה רחוק אתה מהבית, מערכת בטיחות מים אינטליגנטית תהיה נכס לביתך. מערכות כמו GROHE Sense ו-GROHE Sense Guard יכולות לגלות דליפות בצנרת שלך בשלב הרבה יותר מוקדם מהעין הבלתי מזוינת, לשלוח לך התראה כדי ליידע אותך, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם, ואפילו להפסיק את האספקה מרחוק כדי לעצור נזילות ונזקי מים כשהם עוד קטנים.

למידע נוסף על מערכת בטיחות המים GROHE Sense